Wybielanie zębów

Śnieżnobiały uśmiech

Swoje starania o zniewalający uśmiech największych gwiazd filmowych najlepiej rozpocząć od konsultacji z naszym stomatologiem. Ocenimy stan Twojego uzębienia i zaplanujemy drogę do Hollywood, a raczej do przysłowiowego uśmiechu z filmowej krainy. Przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, czy pacjent ma wyleczone wszystkie ubytki. Ponadto trzeba usunąć kamień nazębny, najlepiej przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem wybielania. Możliwe, że droga ta zakończy się na usunięciu kamienia nazębnego i osadu. Efekt ten możemy uzyskać na drodze zabiegu zwanego skalingiem lub piaskowaniem zębów. Metoda ta jest bezbolesna i przeprowadzana jest w warunkach gabinetu stomatologicznego.

Większość pacjentów ma jednak obawy przed zabiegami wybielania zębów wynikające z nieprawdziwej, ale funkcjonującej opinii o szkodliwym działaniu stosowanych środków na szkliwo naszych zębów. Część pacjentów boi się nadwrażliwości po przeprowadzonym zabiegu. Oczywiście może się ona pojawić jednak najczęściej znika po 24 godzinach po zabiegu.

Metodą najnowocześniejszą i zarazem najskuteczniejszą jest wybielanie z zastosowaniem lampy wybielającej. To metoda najbardziej efektywna i skutecznie zapobiegająca nawracaniu przebarwień.

Pamiętaj, że wszystkie systemy wybielające nie są zalecane u dzieci poniżej 16 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Metod na zdrowy, biały uśmiech jest wiele. Warto pamiętać, aby przed wyborem każdej z nich skonsultować się z lekarzem dentystą, który doradzi najlepszą z nich dla naszych potrzeb i stanu uzębienia. Tylko takie postępowanie zagwarantuje bezpieczeństwo wybielanie naszych zębów, a jednocześnie przyniesie najlepszy efekt w postaci wymarzonego śnieżnobiałego uśmiechu.