Sedacja – Gaz rozweselający

leczenie gazem rozweselającym w MEDICARE                                        BEZSTRESOWA   WIZYTA   U   STOMATOLOGA                                            podtlenek azotu w MEDICARE

        Koniec z obawami, fobiami oraz lękami przed wizytą u dentysty. Jedną z najlepszych metod opanowania stresu jest sedacja wziewna za pomocą mieszaniny  podtlenku azotu (N2O) i tlenu (O2)  zwanego także „gazem rozweselającym”. Metodę leczenia z podtlenkiem  stosujemy u dzieci jak i u dorosłych.  Dzięki sedacji wziewnej  uzyskuje się częściowe zniesienie czucia bólu. Jest to bezpieczny i skuteczny środek uspokajający. Pacjent pod wpływem gazu staje się spokojny, wyciszony, zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość. Podczas zabiegu cały czas jest przytomny, lecz ospały i spowolniony, ale reaguje prawidłowo na najmniejszy bodziec stymulujący lub słowny a w razie potrzeby łatwo go wyprowadzić z sedacji . Gaz jest niemal w 100 % wydalany przez płuca. Dzieci często wykazują niezwykłą skłonność do marzeń sennych. Śnią o lataniu samolotem, rakietą kosmiczną, tańczą na balu.

Przed rozpoczęciem leczenia dziecka dokonujemy wstępnej kwalifikacji , przede wszystkim ze  względu na wiek.  Sedacje stosujemy u dzieci powyżej 6 roku życia. Przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad z rodzicami dotyczący stanu zdrowia dziecka. Ważne jest zebranie dokładnych informacji uwzględniających przebyte choroby, przyjmowane leki itp. Po uzyskaniu pisemnej zgody na zabieg przystępujemy do zapoznania małego pacjenta z aparaturą do podawania podtlenku azotu. Zachęcamy rodziców do nabycia maseczki nosowej po to, aby dziecko mogło w domu przyzwyczaić się do niej, poćwiczyć oddychanie przez nos. Pacjent nie może jeść 4 godziny przed zabiegiem. Nos powinien być drożny ponieważ przez cały okres zabiegu dziecko oddycha przez nos.

Po dokładnym omówieniu i przedstawieniu całej aparatury dziecku i rodzicowi  przystępujemy do wykonania zabiegu. Gaz rozweselający pozbawia ich obawy przed zabiegiem, maseczka na nosie z kolei całkowicie odcina ich od pojawiających się zapachów. Podczas całego okresu sedacji specjalne urządzenia medyczne monitorują podstawowe parametry terapeutyczne pacjenta.

 Najważniejsze wskazania do stosowania podtlenku azotu

–  silny strach przed dentystą (dentofobia) zarówno dzieci jak i dorosłych

– nadpobudliwość nerwowa

– silny odruch wymiotny

Najważniejsze przeciwwskazania do stosowania podtlenku azotu:

– brak współpracy pacjenta

– przeziębienie, przerost migdałków gardłowych- niedrożność górnych dróg oddechowych

–  ciąża

– choroby psychiczne

– stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis

– rozedma płuc, roztrzenie oskrzelowe

– alkoholizm

Gabinet "Medicare"

ul. Mireckiego 13 A
lok. 11, 
05-300 Mińsk Mazowiecki

Godziny otwarcia:

pon-pt: 8.00 do 20.00
sobota: 8.00 do 15.00

Zadzwoń

tel: + 48 25 756 11 67
kom: +48 667 96 11 67

Napisz do Nas

Stomatologia Medicare Mińsk Mazowiecki - Implanty Mińsk Mazowiecki - Ortodonta Mińsk Mazowiecki - Wybielanie Zębów Mińsk Mazowiecki - Chirurgia Mińsk Mazowiecki - Piaskowanie Zębów Mińsk Mazowiecki - Protetyka Mińsk Mazowiecki - Stomatologia Estetyczna Mińsk Mazowiecki - Dentysta Mińsk Mazowiecki - Skaling - RTG - Pantomogram