Wybielane zębów

Swoje starania o zniewalający uśmiech największych gwiazd filmowych najlepiej rozpocząć od konsultacji z naszym stomatologiem. Ocenimy stan Twojego uzębienia i zaplanujemy drogę do Hollywood, a raczej do przysłowiowego uśmiechu z filmowej krainy. Przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, czy pacjent ma wyleczone wszystkie ubytki. Ponadto trzeba usunąć kamień nazębny, najlepiej przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem wybielania. Możliwe, że droga ta zakończy się na usunięciu kamienia nazębnego i osadu. Efekt ten możemy uzyskać na drodze zabiegu zwanego skalingiem lub piaskowaniem zębów. Metoda ta jest bezbolesna i przeprowadzana jest w warunkach gabinetu stomatologicznego.

Większość pacjentów ma jednak obawy przed zabiegami wybielania zębów wynikające z nieprawdziwej, ale funkcjonującej opinii o szkodliwym działaniu stosowanych środków na szkliwo naszych zębów. Część pacjentów boi się nadwrażliwości po przeprowadzonym zabiegu. Oczywiście może się ona pojawić jednak najczęściej znika po 24 godzinach po zabiegu.

Metodą najnowocześniejszą i zarazem najskuteczniejszą jest wybielanie z zastosowaniem lampy wybielającej. To metoda najbardziej efektywna i skutecznie zapobiegająca nawracaniu przebarwień.

Pamiętaj, że wszystkie systemy wybielające nie są zalecane u dzieci poniżej 16 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Metod na zdrowy, biały uśmiech jest wiele. Warto pamiętać, aby przed wyborem każdej z nich skonsultować się z lekarzem dentystą, który doradzi najlepszą z nich dla naszych potrzeb i stanu uzębienia. Tylko takie postępowanie zagwarantuje bezpieczeństwo wybielanie naszych zębów, a jednocześnie przyniesie najlepszy efekt w postaci wymarzonego śnieżnobiałego uśmiechu.

Marzysz o pięknych białych zębach, ale obawiasz się, że wybielanie może je osłabić? Teraz już nie musisz się o to martwić. Wciąż postępujący rozwój nauki dotyczący różnych dziedzin medycyny, między innymi stomatologii, pozwolił specjalistom na stworzenie nowych preparatów do wybielania zębów.

Obecnie na rynku dostępny jest system regenerująco-wybielający PrevDent  CrWR, który nie tylko wybiela zęby, ale wpływa również na zmniejszenie ich nadwrażliwości, wzmacnia i regeneruje nasze zęby. Poznajmy zatem trochę więcej szczegółów na temat wyżej wspomnianego systemu.

PrevDent to skuteczna ochrona przed bolesną nadwrażliwością oraz jaśniejsze zęby nawet do 8 odcieni!

Czy to możliwe? Tak.

Tym co wyróżnia ten produkt jest składnik o nazwie nano-hydroksyapatyt (nHAp).

Hydroksyapatyt jest minerałem, który stanowi 68% zębiny i 97% szkliwa zębów. Nano-Hydroksyapatyt jest znacznie mniejszą wersją tego materiału i posiada zdolność łączenia się z Hydroksyapatytem obecnym w zębach. Przenikając głęboko do kanalików zębiny nHAp eliminuje nadwrażliwość, przy jednoczesnej remineralizacji i odbudowie uszkodzonego szkliwa. Sprawia, że zęby stają się jaśniejsze, a ich powierzchnia bardziej gładka i błyszcząca. Ale to nie wszystko!

Dużo dziś słyszymy na temat toksyczności i długofalowych efektów ubocznych stosowania powszechnego w produktach do higieny jamy ustnej fluoru. Mamy na to odpowiedź! Nano‑hydroksyapatyt nie tylko ogranicza nadwrażliwość zębów, ale z powodzeniem zastąpi pastę z fluorem, gdyż zapewnia w 100% naturalne i bezpieczne działanie.

Na procedurę PrevDent CrWR składają się trzy etapy:

 1. Usunięcie plam

Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy.

PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego  tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

2.Wybielanie 

W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie w miejsce plam i przebarwień wnikają cząsteczki nano-hydroksyapatytu.
Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!

 1. Naprawa szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje (odbudowuje strukturę szkliwa)   i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości.

Jak postępować po zabiegu aby efekt wybielania pozostał z nami jak najdłużej?

Przez co najmniej 24 godziny po wybielaniu zaleca się unikanie jedzenia i picia zawierającego jakiekolwiek barwinki (cola, kawa, herbata, czerwone mięso, pomidory, sos sojowy itp.). Dotyczy to również owoców, z wyjątkiem bananów. Należy utrzymywać przez ten czas tzw. „białą dietę”, czyli spożywać produkty, takie jak mleko, woda, białe pieczywo, ryby, ryż, serek wiejski. Należy trzymać się zasady: nie powinienem jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę.

Poniżej lista korzyści jakie płyną z wybielania zębów:

 • odwraca długoletni proces codziennego przebarwiania się i żółknięcia zębów
 • usuwa przebarwienia obecne na zębach od momentu wyrznięcia, a także te pojawiające się z wiekiem
 • wybiela także martwe, ciemne i przebarwione zęby (metoda wewnątrzkomorowa będąca mało inwazyjną metodą, pozwalającą oszczędzać tkanki zęba, w porównaniu z tradycyjnym postępowaniem protetycznym – licówkami lub koronami)
 • usuwa przebarwienia spowodowane czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami i jatrogennymi takimi jak fluoroza, leczenie antybiotykami, choroba hemolityczna noworodków, żółtaczka, porfiria poprawia pewność siebie i poczucie własnej wartości
 • odmładza wygląd
 • pomaga w wywieraniu pozytywnego wrażenia na otoczeniu.

Nie zapominajmy jednak o przeciwskazaniach do zabiegu jakim jest wybielanie zębów. Najważniejsze z nich to:

 • wiek pacjenta poniżej 18 roku życia,
 • uszkodzenia mechaniczne lub próchnicowe zębów,
 • duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek w zębach przednich,
 • zła higiena jamy ustnej ze współistniejącym stanem zapalnym dziąseł,
 • alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe,
 • ciąża pacjentki i karmienie piersią,
 • palenie tytoniu,
 • zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych,
 • przyjmowanie silnych leków (psychotropowych, przeciwpadaczkowych, cytostatyków).

Piękne zęby i zdrowy uśmiech to dla wielu z nas bardzo ważna w życiu rzecz . Troszcząc się o swój wygląd, dbamy również o lepsze samopoczucie. Jak mówi staropolskie przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz poznać więcej szczegółów zapraszamy do gabinetu MEDICARE.

lek. stom. Szymon Wróblewski

Gabinet "Medicare"

ul. Mireckiego 13 A
lok. 11, 
05-300 Mińsk Mazowiecki

Godziny otwarcia:

pon-pt: 8.00 do 20.00
sobota: 8.00 do 15.00

Zadzwoń

tel: + 48 25 756 11 67
kom: +48 667 96 11 67

Napisz do Nas

Stomatologia Medicare Mińsk Mazowiecki - Implanty Mińsk Mazowiecki - Ortodonta Mińsk Mazowiecki - Wybielanie Zębów Mińsk Mazowiecki - Chirurgia Mińsk Mazowiecki - Piaskowanie Zębów Mińsk Mazowiecki - Protetyka Mińsk Mazowiecki - Stomatologia Estetyczna Mińsk Mazowiecki - Dentysta Mińsk Mazowiecki - Skaling - RTG - Pantomogram